Anasayfa  |  Sık Kullanılanlara Ekle  |  Reklam  |  İletişim  |  Künye  |  Site Haritası
 
video

Bayburt Akşarlı Piyade Er İdris Karakaşoğlu Şehit Oldu

19 Eylül 2012 - 13:03
GÜNDEM
Okunma : 79809
Yorumlar : 1

Bingöl-Muş karayolu Kardeşler köyü mevkisinde teröristlerin saldırısına uğrayan askeri konvoyda şehit olan piyade er İdris Karakaşoğlu’nun (21) Bayburt’un Akşar beldesindeki evinde yas var.

Karakaşoğlu’nun beldenin Gültepe Mahallesi’nde oturan ailesine acı haberi, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hacı Demirezen, beraberindeki askerler ve İl Müftüsü Kemalettin Aksoy ile birlikte verdi. Bu sırada 112 Acil Yardım ekibi de hazır bulundu.

Acı haber üzerine baba Mustafa, anne Emine ve şehidin yaklaşık 1.5 yılık eşi Sevda Karakaşoğlu baygınlık geçirdi. Sağlık ekipleri bayılanlara müdahale etti. Askerlere sarılarak ağlayan anne Emine Karakaşoğlu, oğlunu görmek istediğini belirterek, ağıt yaktı.

İznini iki gün önce tamamlayan ve Hakkari’deki birliğine hareket eden 9 aylık asker Karakaşoğlu’nun, ailesinin yanından ayrılmadan önce evinin girişine Türk bayrağı astığı belirtildi.

Elanur adında 6 aylık kızı olan şehidin evinin bulunduğu sokağa, komşuları tarafından büyük bir Türk bayrağı asıldı.

Bu arada, Ankara’ya götürülen, aralarında piyade er İdris Karakaşoğlu’nun da bulunduğu bazı şehitlerin kimlik tespitinin yakınlarından alınacak DNA örnekleriyle yapılacağı, bu nedenle Karakaşoğlu’nun İstanbul’da bulunan ağabeyi Habip Karakaşoğlu ile dayısı Eyüp Köse’nin Ankara’ya gittiği öğrenildi.

Haber : Akşar Belediyesi

 
  Yorumlar
Kadir KOÇ - 2012-09-19 13:29:05

Köylüme Allah Rahmet Etsin

Köşeye sıkışmışlar son zamandaki hallerinden onlar anlaşılıyor. Allah şehidimize rahmet etsin yakınlarına sabır versin. Devlet olarak daha ciddi adımlar atılarak bu iş tamamlanmalı.

ABD gibi melun bir devletten istihbarat istemek gibi bir durumada düşmemeleliyiz lanet ABD ve AB ülkelerinin başına olsun istihbarattan önce desteğini kessin şerefsiz haysiyetsiz varlıklar.

icon BAYBURT REHBERİ
icon Önemli Telefonlar icon Siyaset icon Tarihçe
icon Vakıf ve Dernekler icon Coğrafi Yapı icon Ekonomi
icon Gezilecek Yerler icon Şairler icon Spor
icon Dede Korkut icon Sanatçılar icon Türküler
icon Kitaplar icon Yemekler icon Barlar
icon Yerel Kıyafetler icon Bayburt Taşı icon Oyunlar
icon Nöbetçi Eczaneler icon Sağlık icon Eğitim

 Köşe Yazıları
 
 Foto Galeri
 
 Video Galeri