Anasayfa  |  Sık Kullanılanlara Ekle  |  Reklam  |  İletişim  |  Künye  |  Site Haritası
 
video

Bayburt Üniversitesi Macaristan’ın Budapeşte şehrinde

06 Nisan 2014 - 06:21
GÜNDEM
Okunma : 8730
Yorumlar : 0

Bayburt Üniversitesi Macaristan’ın Budapeşte şehrinde 24-28 Mart tarihleri arasında Szent İstivan Unıversıty’de düzenlenen uluslararası etkinliğe katıldı.

16 farklı ülkenin katılmış olduğu “Uluslararası Hafta ’ya” Bayburt Üniversitesi yanı sıra Türkiye’den Karadeniz Teknik Üniversitesi, Muğla Sıtkı Kocaman ve Isparta Süleyman Demirel üniversiteleri de katıldı.

Bayburt Üniversitesi Dış ilişkiler ve Erasmus Ofis Koordinatörü uzman Gökhan Kömür ve uzman Ahmet Küçük’ün görev aldığı “Uluslararası Hafta” kapsamında Rektör Coşkun’un desteği ile Bayburt Üniversitesi standı açıldı. Bu stantta üniversitemiz her yönüyle tanıtıldı.

Dış ilişkiler ve Erasmus Ofis Koordinatörü Uzman Gökhan Kömür, Bayburt'a döndükten sonra yaptığı açıklamada “Yeni ülkelerle ve yeni üniversitelerle yeni antlaşmalar yapma imkânı doğduğu için program çok verimli geçti. Katılmış olduğumuz bu etkinlikte Üniversitemiz adına çok faydalı oldu; çünkü birçok ülkeyi ve birçok üniversiteyi bir arada bulup üniversitemizin tanıtımını yapma fırsatı bulduk. Yeni antlaşmalar yapacağımız ülkelere üniversitemizin öğrenci ve personelini göndermeyi teşvik etmeyi düşünüyoruz.” dedi.

Bayburt Üniversitesinden, Macaristan'daki Szent İstivan Unıversıty’ne Erasmus programı antlaşması ile giden iki öğrenci bulunduğunu kaydeden Kömür, "Öğrencilerimizi okudukları ülkede gördük ve Erasmus Koordinatörlüğünün gönderdiği öğrencilerimizi izlemekteyiz.” açıklamasında bulundu.

Etkinliğe Türkiye dışında İspanya, USA, Fransa, Almanya, Polonya, Romanya, Brezilya, Benelüks, Litvanya, Letonya, Estonya, Avusturalya, Güney Kore, İngiltere, Japonya gibi ülkeler katıldı.

 
  Yorumlar


Henüz kayıtlı yorum yoktur ....

icon BAYBURT REHBERİ
icon Önemli Telefonlar icon Siyaset icon Tarihçe
icon Vakıf ve Dernekler icon Coğrafi Yapı icon Ekonomi
icon Gezilecek Yerler icon Şairler icon Spor
icon Dede Korkut icon Sanatçılar icon Türküler
icon Kitaplar icon Yemekler icon Barlar
icon Yerel Kıyafetler icon Bayburt Taşı icon Oyunlar
icon Nöbetçi Eczaneler icon Sağlık icon Eğitim

 Köşe Yazıları
 
 Foto Galeri
 
 Video Galeri