Anasayfa  |  Sık Kullanılanlara Ekle  |  Reklam  |  İletişim  |  Künye  |  Site Haritası
 
video

Bayburt Üniversitesi Yeni Kütüphanesine Kavuştu

06 Nisan 2014 - 06:12
GÜNDEM
Okunma : 4497
Yorumlar : 0

Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi bünyesinde kurulan Prof. Dr. Asri Çubukçu kütüphanesinin açılışı bugün İlahiyat Fakültesinde gerçekleştirildi.

Açılışa, kütüphanenin oluşumunda büyük emeği olan Prof.Dr. Asri Çubukçu, Rektörümüz Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmettin Tozlu, Rektör Yardımcısı ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Sezgin Akbulut, İlahiyat Fakültesi Dekanı, Prof. Dr. NasrullahHacımüftüoğlu, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Genel Sekreter Yrd.Doç. Dr. Fatih Yalçın, Bayburt Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd.Doç. Dr. M. İhsan Çubukçu ve akademisyenler katıldı.
DekanTozlu’nun 3 bin civarında yaptığı kitap bağışı ve İlahiyat Profesörü Asri Çubukçu’nun bin civarında kitabı bağışlamasıyla oluşturulan kütüphane, ilahiyat fakültesi akademisyenleri ve öğrencilerine hizmet verecek.
Dekan Hacımüftüoğlu; açılış sonrası yaptığı konuşmada, ilahiyatın laboratuvarının kütüphane olduğunu dile getirerek “ciltler dolusu kütüphaneler oluşturmalıyız. Kitap bağışlamak çok büyük fedakarlıktır. Özellikle bağışlayanların çocukları için daha büyük fedakarlıktır. Burada ilahiyat fakültesi kurmakbizim için bir hayaldi, bunu gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni kampüse taşındığımızda daha büyük kütüphaneler oluşturacağız.” Dedi.
Rektör Coşkun da konuşmasında şunları dile getirdi; Asri hocamla öğrenci hoca ilişkimiz çok eskilere dayanır. Asri hocam derse geldiğinde en az 7-8 kitap ile gelirdi. Onun kitap sevgisini çok iyi bildiğimden yaptığı fedakarlığının boyutunu çok iyi anlıyorum. Onun bu kitap sevgisinin tüm öğrencilerimize örnek olmasını temenni ediyorum. Önümüzdeki dönemde de yeni kampüse taşınmamızın ardından kütüphanelere gerekli önemi fazlasıyla vererek, üniversitemize yeni kitaplar kazandırmaya gayret edeceğiz. Kütüphaneler üniversitelerin olmazsa olmaz kurumlarındandır. Kitapsız bir okul düşünülemez. Yeter ki talep olsun biz yeni kütüphaneler açmaya her zaman hazırız.
Açılışın ardından bu özveri ve fedakarlıklarından dolayı Prof. Dr. Asri Çubukçu ve Prof. Dr. Necmettin Tozlu’ya Rektör Coşkun tarafından teşekkür plaketleri takdim edildi.

 
  Yorumlar


Henüz kayıtlı yorum yoktur ....

icon BAYBURT REHBERİ
icon Önemli Telefonlar icon Siyaset icon Tarihçe
icon Vakıf ve Dernekler icon Coğrafi Yapı icon Ekonomi
icon Gezilecek Yerler icon Şairler icon Spor
icon Dede Korkut icon Sanatçılar icon Türküler
icon Kitaplar icon Yemekler icon Barlar
icon Yerel Kıyafetler icon Bayburt Taşı icon Oyunlar
icon Nöbetçi Eczaneler icon Sağlık icon Eğitim

 Köşe Yazıları
 
 Foto Galeri
 
 Video Galeri