Anasayfa  |  Sık Kullanılanlara Ekle  |  Reklam  |  İletişim  |  Künye  |  Site Haritası
 
video

Seydi Yakup Köy içi ve Türbe yolu İl Özel İdare yol ve ulaşım şube ekipleri tarafından genişletildi

16 Eylül 2012 - 11:47
GÜNDEM
Okunma : 46917
Yorumlar : 0

Bayburt Merkeze bağlı Seydi Yakup Köyü (21 km) köy içi ve Türbe yolu İl Özel İdare yol ve ulaşım şube müdürlüğü ekipleri tarafından genişletme ve stabilize çalışmaları yapılarak hizmete sunuldu.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Ziyeddin Babacan,Yol ve Ulaşım Şube Müdürü Halil İbrahim Kadakal ve Köy Muhtarı Nazmi Ata yapılan yol çalışmalarını inceleyerek ekiplerden bilgi aldılar.

Köy içinden geçerek Seydi Yakup Türbesine çıkılan yolun çok dar ve bozuk olmasından bu çalışmaları başlattıklarını belirten İl Özel İdare Genel Sekreteri Ziyeddin Babacan yaptığı açıklamada '' Seydi Yakup türbesine yaz mevsiminde il içi ve dışından çok yoğun bir ziyaretçi akını olduğunu ama yolun çok bakımsız ve dar olmasından tehlike arz ettiği bize muhtarımız tarafından bildirilmişti.
Yol ve Ulaşım Şube Müdürlüğü ekiplerimizle yaptığımız inceleme sonunda ; genişletme ve yolu düzelterek stabilize sermek suertiyle daha kullanılır bir hale geleceği kanaatiyle çalışmalarımızı gerçekleştirerek 3 kilometrelik yolu standardını yükselterek kullanılır hale getirdik.''dedi.

Seydi Yakup türbesini Trabzon'un Of ilçesinden gelen İlahiyat mezunu emekli ve Hudeybiye Eğitim Kültür ve Kalkındırma Derneği Trabzon Başkanı Süleyman Akyüz (58 )ve İstanbul Gaziosmanpaşa Hacı Salih Efendi Camisi İmam hatibi Abdullah Akyüz ve ailesi her yıl yaz aylarında ziyarete geldiklerini belirterek ''her yaz Seydi Yakup yaylasına geldiğimizde bu türbeyi mutlaka ama mutlaka ziyarete geliriz.
Türbenin yolunun düzeltilip ve genişletilmesi ;daha rahat ziyaret etmemizi sağlayacak daha çok ziyaretçi gelmesine sebep olacaktır.Allah Devletimize ve bu çalışanlara zeval vermesin,inşallah bir daha ki yaza da asfaltlanmış halini görürüz.''

 
  Yorumlar


Henüz kayıtlı yorum yoktur ....

icon BAYBURT REHBERİ
icon Önemli Telefonlar icon Siyaset icon Tarihçe
icon Vakıf ve Dernekler icon Coğrafi Yapı icon Ekonomi
icon Gezilecek Yerler icon Şairler icon Spor
icon Dede Korkut icon Sanatçılar icon Türküler
icon Kitaplar icon Yemekler icon Barlar
icon Yerel Kıyafetler icon Bayburt Taşı icon Oyunlar
icon Nöbetçi Eczaneler icon Sağlık icon Eğitim

 Köşe Yazıları
 
 Foto Galeri
 
 Video Galeri