Ali Vahit Atıcı aday adaylık başvurusunu gerçekleştirdi.

Bayburtlu Bürokrat Ali Vahit Atıcı 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde, 28.dönem Bayburt Milletvekilliği için AK Parti Bayburt İl başkanlığında başvurusunu yaptı.

Ali Vahit Atıcı aday adaylık başvurusunu gerçekleştirdi.
Ali Vahit Atıcı
Ali Vahit Atıcı aday adaylık başvurusunu gerçekleştirdi.
Ali Vahit Atıcı aday adaylık başvurusunu gerçekleştirdi.
Ali Vahit Atıcı aday adaylık başvurusunu gerçekleştirdi.

Bayburtlu Bürokrat Ali Vahit Atıcı Bayburt millet vekili aday adayı oldu


Başvurusunu gerçekleştiren Atıcı, burada kendisini dinleyen partililer ve basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

Ak parti teşkilatının içinden yetişmiş birisi olarak bugün Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Bayburt’a yakışır istihdam projelerini hayata geçireceğini,Eko turizm, Sanayileşme ve Üniversite şehri olma hedefiyle kolları sıvadığını belirten Atıcı yaptığı açıklamada; 

Bayburt’umuz coğrafya yapısıyla duruşuyla kendisiyle kendine özgü bu topraklarda bar olmuş bir milletin doğuşudur. Kısaca kendimden bahsetmek istersem 2017’nin sonuna kadar sizlerle aynı koltukları paylaşmış, bu teşkilatın içinde birçok kez bulunmuş hatta bu salondaki sandalyelerin taşınmasına varana kadar partinin içerisinde bulunmuş bir kardeşinizim. Allah’a hamdolsun bu teşkilat beni, 2015 seçimleriyle birlikte Ankara’ya göndermiş bir teşkilattır. 

Bayburt’ta doğdum büyüdüm, birçok STK’nın kuruculuğunu yaptım, Türkiye gençlik vakfının kurucu başkanıyım Türk Kızılay gençlik kollarının, Bayburt kent konseyinin gençlik meclisinin kurucu başkanıyım, Bayburt’ta hali hazırda kurtuluş spor kulübünün kulp başkanlığını yapıyorum. Bir ayağımı Bayburt koyarak pergel misali diğer ayağımla dünyayı dolaştım.  

İl il dolaşmamın sebebi, TBMM, Maliye bakanlığı, Spor bakanlığı, Ticaret bakanlığı, İzmir 9 Eylül Üniversitesi dahil bir çok ilde ve görevlerde bulunduktan sonra artık yeter dedik yarın değil hemen şimdi dedim ve besmeleyi çekip huzurunuza geldim.  

Şu an gençlerin gözündeki umut ışığını görüyorum çünkü gençler Bayburt’ta birçok şeyi düşünüyor, umudu var, istihdam umudu var, büyüyüp okullarını bitirdikten sonra ben ne yapacağım diye kara kara düşünüyor, elhamdülillah Allah bu görevi bu cana nasip ederse Bayburt’un istihdam sorununu sanayileşmeyle eko turizmle kültürle sporla sağlık turizmiyle üniversitenin kapasitesinin artırılmasıyla, askeriyeyle, Bayburt’un tüm sorunlarını bu kardeşiniz Allah’ın izniyle çözecektir.  

BU ŞEHRİN KAYIP 64 YILINI TELAFİ EDECEĞİZ. 

Şehrimizde, 9 ay kış yaşıyoruz, Tarımla hayvancılıkla uğraşan çiftçimizin eli değil ayağı olacağız. Bayburt’un ovalarını vadilerini bir bir işleyeceğiz turist çekeceğiz ve ürettiğimiz peyniri loru yağı balın fiyatını hak ettiğinden fazlasına satacağız, biz 4 mevsim değil 1 mevsim tarım yapıyoruz bu şehirde. 

Dua ediyoruz don olmasın dolu vurmasın buğdayımız tarlada kalmasın korungamız arpamız büyüsün diye dua ediyoruz. Kardeşlerim sadece bunlarla değil tüm üretim imkanlarını seferber edip tarım şehrine yakışır bir kentin temellerini biz atacağız çağa ayak uyduracağız size söz veriyorum.  

Osmanlıda sancak beyliği yapan bu şehir 64 yıl geride kaldı. Türklüğün ve İslam’ın sancağı olan, ipek yolunun geçtiği bir şehir düşünün 1923’te il olamamış Cumhuriyet döneminde şehirleşmeye geçmemiş 1989’a kadar 64 yıl Bayburt kaderine terk edilmiş.  

GÜNDEN GÜNE ERİYEN DEĞİL GÜNDEN GÜNE BÜYÜYEN BAYBURT İNŞA EDELİM. 

Onun için diyorum ki yeni yüz yılımızda 2023’den itibaren Bayburt’un yeni yüz yılı olsun o 64 yıllık kaybı kapatalım Bayburt’un şehirleşme açısından zihinsel ve kentsel dönüşümünü sağlayarak iyi noktalara getirelim bu nüfusu burada tutalım. Günden güne eriyen değil günden güne büyüyen bir şehir yapalım sanayisiyle üniversitesiyle kültürüyle sporuyla, organize sanayisiyle, eko turizmiyle, tarımıyla kısacası her şeyiyle yarın değil hemen şimdi yapalım diyorum. Ulaşım projelerini ivedi bir şekilde hızlandırıp, havaalanımızı, alternatif Karadeniz tünellerimizi olan, yeni Zigana ve devam eden Vauk dağı ile kop dağı tünellerimizin yapım aşamalarını hızlandırarak bu şehre, Karadeniz ile doğu Anadolu arasında köprü vazifesini üstlendireceğiz. 

Arap turistler artık sultan murattan bu şehre inecek bu şehri tanıyınca Trabzon’u ikinci plana bırakacaklar. 

Son sözlerimi söylerken, niyet hayır akıbet hayır diyor hepinizi Allah’a emanet ediyorum. “Dedi.  

Program, parti yöneticileriyle ve vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.